دولت و قانون برای اقتصاد آزاد
آوریل 15, 2019
سرگرد
آوریل 16, 2019

جلسه اول رابطه عشق زن ومرد- بهار98

در تفکر من همه زنان و همه مردان اجباراً نه عشق را تجربه می‌کنند و نه رابطه عشق را درک می‌کنند زیرا رابطه عشق نخست یک رابطه انقلابی است یعنی ضابطه‌پذیر نیست، بنابراین جامعه آن را تعریف نمی‌کند بلکه جایی و به نحوی می‌تواند با تمامی تعاریف اجتماعی رابطه زن و مرد در تضاد باشد.

دوم رابطه عشق زن و مرد تصادفی است نمی‌توان برنامه عاشق شدن داشت، نمی‌شود یکسری معیار از پیش تعیین کرد و در ملاقات‌ها آن‌ها را به تدریج تیک کرد تا عشقتان را پیدا کنید جایی و کسی به دلتان راه می‌یابد که حدسش را هم نمی‌زدید و تصورش را هم نداشتید چون واقعا تصادف است و به نظر من مثل هر رخداد بزرگ و معنی‌دار زندگی تصادف است.

سوم شعف انگیز است در درون شما نیرو‌های شادی آفریده می‌شود که نه می‌شناختید که دارید و نه می‌دانستید که وجود دارد فقدان شعف در رابطه عشق یک علت واقعی شک کردن به وجود آن است.

چهارم رابطه عشق بخشنده است، از هر نظر زن یا مرد عاشق در رابطه عشق می‌خواهند خود را به بهترین نحو ببخشند و اگر نارضایتی پنهانی در آنها شکل می‌گیرد در این است که در تجربه رابطه قدر این بهترین بخشیده شده توسط دیگری شناخته نشود.

پنجم رابطه عشق فقط می‌تواند متقابل باشد یعنی عشق یکطرفه وجود ندارد و بیشتر یک زمینه خودآزاری است تا یک رابطه عشق و به دلایل عدیده‌ای انسان‌ها قادرند این روند خوردآزاری بیشتر را در قبال فرد دیگری عشق تعریف کنند.

ششم عشق به صورت خارق‌العاده‌ای انحصاری است یعنی در هر زمان یک مرد یا یک زن فقط می‌تواند در رابطه عشق با یک زن یا یک مرد باشد و اگر به هر دلیلی رابطۀ عاطفی دیگری توسط آن مرد یا آن زن آغاز گردد، یعنی رابطه عشقشان پایان یافته است.

هفتم هر رابطه عشقی بر مبنای خواست آن زن و مرد تحول پذیر است و رشد یابنده می‌تواند باشد.

هشتم رابطه عشق همه کنش‌های مرد و زن وارد شده به آن‌را در دیگر زمینه‌های زندگی‌شان تغییر می‌دهد و زبان مکالمه‌ایشان تغییر می‌کند، فرهنگ تنشان تغییر می‌کند، در نگرش به زندگی نقاط تأکید و تمرکزشان تغییر می‌کند و در یک کلام رابطه عشق زن و مرد انسانیت‌های آن زن و مرد را متحول می‌نماید.

نهم عشق مشغولیت آفرین است و مشغولیت آفرین به این دلیل است که زن و مرد عاشق میل و فرصت حسادت و فضولی در زندگی دیگران را ندارند، رابطه عشق یک مشغولیت فول تایم است.

دهم رابطه عشق در هر جامعه‌ای علی‌رقم اینکه رابطه یک مرد با یک زن است، یک قطب مثبت انرژی درون جامعه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *