ورکشاپ بین المللی طراحی داخلی و معماری

ثبت نام از سراسر ایران جهت ورکشاپ طراحی داخلی ومعماری با رویکرد ورود به بازار کار و دریافت مدرک اینترنشنال جهت کار یا مهاجرت. این ورکشاپ به مدت سه روز، ۱،۲،۳ آبان ماه، در هتل هما تهران برگزار میگردد
‎‏ جهت دریافت اطلاعات ثبت نام به شماره
♦09125770351♦
‎‏‎در واتس اپ پیام دهید

بیشتر

   

 

الموت - مهر 97

سفر کردن، رفتنی دائمی نیست. ما سفر می‌کنیم و برمیگردیم و در این رفتن و بازگشتن چیزی اتفاق می‌افتد. این خاصیت سفر است، خاصیت زندگی است و سفر کردن عجیب با اصل زندگی در تناسب است.

شاید بتوان به کمک google map یا ways مسیر و مقصد را مشخص کرد، اما به راستی سفر کردن، راندن در مسیر نقشه‌ها نمی تواند باشد.

سفر کردن، آهسته راندن در مسیر و دل سپردن به صداهای معتبری است که از درونمان می‌آید. صداهایی که اغلب شنیده نمی‌شوند، و یا ما با توقعات و محدودیت‌ها و تفکرات تکراری مان بهشان اجازه شنیده شدن نمی‌دهیم. سفر کردن اگر دل سپردن به منبع صداهایی باشد که از درون ما را به بیرون می‌خواند بی‌شک تجربه ای از جنس کشف کردن، از جنس رویارویی با اتفاقات غیرمنتظره و از جنس آشنایی‌زدایی خواهد بود. یعنی دیدن با چشمی نو، زیستن با تنی نو و اندیشیدن با ذهنی نو.

بیشتر

چهارشنبه 11 مهر ماه 1397

ما در خانه  فرهنگ  پویا، تصمیم گرفتیم روندی را آغاز کنیم که ما را به شناخت رابطه ی محتوا و نحوه‌ی شکل‌گیری کلاس‌های پروفسور صدریا نزدیک‌تر کند. چه اتفاقی در کلاس‌های پروفسور صدریا می‌افتد؟ سر این کلاس‌ها چه خبر است؟ شرکت کنندگان با محتواهایی که ارائه می‌شود چه ارتباطی برقرار می‌کنند؟ چه تأثیری می‌گیرند و این اثرپذیری چطور اتفاق می‌افتد؟ پاسخ به این سؤال‌ها کمک می کند تا روند رشدمان را بهتر بشناسیم و بتوانیم این روند را ارزیابی کنیم.

از این رو به عنوان اولین قدم در جلسه ۱۱ مهر از همه خواسته شد تا برداشت شخصیشان را در مورد کلاس بنویسند. همه‌ی شرکت‌کنندگان در این راه مشارکت کردند و نظراتشان در گستره‌ی متنوعی از لحاظ شکل نگارش و برخورد شخصی به دست ما رسید. در عین این تنوع، همگی محتوا و موضوع اصلی کلاس را دریافت کرده بودند.

دومین جلسه از سلسله نشست های دوره مثلث وجود با موضوعیت " من " و " شُک " در خانه فرهنگ پویا

چهارشنبه 2 آبان ماه 1397

تمرکز مباحث فوق بر مکانیزمهای " ازخود بیگانه شدن " است .

تعریف ،تاثیر و نقش "منِ اجتماعی " در روند ازخودبیگانگی و حال و احوال فرد در دوران " بلافاصله بعد از شُک " ،نمایش فیلم کوتاه " بحرانِ هویت  "Identity crisis " تهیه شده توسط آقای صادق زنگنه ، ارائه تحلیلی از مشارکت جمعی دوستان شرکت کننده در جلسه گذشته راجع به موضوعات  "اهمیت رویا داشتن "و" قدرت " محتوای نشست مان بود .

خاور نزدیک و نقش حیاتی ایران

مقايسه وضعيت خاورميانه با مجتبی صدریا، فيلسوف ايراني، نظریه پرداز جامعه فرهنگي و متخصص در توسعه سياست اجتماعي بين المللي. مايکل نوردلی، رئيس سابق مجمع ترنتينو برای صلح و حقوق بشر.

معرفی توسط Massimiliano Pilati، رئيس فعلی Trentino Forum.

جمعه، 12 اکتبر 2018

کلاس مثلث وجود چهارشنبه 11 مهر ماه 97

رویای قدرت، خواست عمیق قدرتمند شدن قبل از هر چیز واکنشی به این پژواک قدرت در درون ماست شاید به این دلیل همه بزرگانی که در مسیر زندگیشان به درک امکانات و صدمات قدرت نائل شده اند دیر یا زود از جایگاه قدرت استعفا میدهند.

اگر " نلسون ماندلا " و" ماهاتما گاندی " مشهورترین و بارزترین نمونه های فاصله گیری از قدرت میباشند دقت کنید به اطراف خود و خوب نظاره کنید، دیگرانی نیز هستند که وجود خود را به حول محور قدرت نمیخواهند تعریف کنند، تمامی تز ضرورت روابط افقی بین انسانها پایه و مبنایش وجود خویشتن را از زهر قدرت پاک کردن است و جالب اینجاست " واقع گرایان " برای توجیح ضرورت قدرتمند شدن، مسلح شدن و غالب شدن را بر پایه فقط پذیرفتن واقعیات توجیح میکنند بدون اینکه به خود زحمت اندیشیدن به اینکه رابطه حاکم یا محکوم بودن از زاویه قدرت چگونه و چرا آنها را از خود بیگانه میکند را در نظر بگیرند گویا این واقعیت نیست که با کرنش به قدرت ،دیگر خودی از انسان باقی نمی ماند.

پروفسور مجتبى صدريا

باشگاه گردشگری :چرخه ای که راه افتاد !

رویاهایی داریم که ما را ترک نمی کنند ،سالهاست رویای باشگاه گردشگری فعالی را برای جمعمان داشته ام . ابتکارات کم یا زیاد موفقی هم سازماندهی کردم ولی این بار احساس می کنم چرخه های گردشگریمان روان ، شروع به چرخش کردند.همیشه دوست داشتم اگر روزی بخواهم سفری را سازماندهی کنم ،معیارهایش متفاوت از روتین ها و کلیشه های موجود باشد ، نوع دیگری  از توجه به تجربه انسان در سفر !

و این بار رخ داد...

کیفیت خنده دوستانم در پی دعوتشان به تجربه "دیدن خود" در فضایی متفاوت ، من را رضایتمند کرد . دو روز بی وقفه شاد بودن و خندیدن ، به دور از جک های بی محتوا و یا دست انداختن های آزاردهنده و تحقیر آمیز در جمعی که لااقل نیمی از آنها سابقه شناخت از هم نداشتند ، بی نظیر بود !

منطقه کوهستانی است و خشک . در دره های منطقه ، مردم با ذوق فراوانی نهالهای درخت زیتون کاشته اند و هر چقدر درون منطقه می شویم ، در یک روز آفتابی برگهای زیتون آینه وار ولی پر از سایه روشن ، نور آفتاب را منعکس می  کنند .در این خط نقطه چینی که دوستانم در خودروهایشان نشسته اند ، از خودم می  پرسم چقدر تک تک ما آماده ایم مثل این برگهای زیتون سایه روشن های خود را ببینیم و اگر این را نداریم از چه چیزی خود را محروم می کنیم . ملاقاتهای بین انسانها این امکان را بوجود می آورد که با ترس ،سایه روشن های خودمان را نبینیم و با بزرگدلی سایه روشن های دیگری را بپذیریم .

این سفر این امکان را هم بوجود آورد .

پگاه عیسی پور 

یکشنبه 12 شهریور 97

روستای مغانک

کلاس مثلث وجود چهارشنبه 21 شهریور 97

آیا انسانی را میشناسید که هیچ تضادی با خود نداشته باشد؟

من مفهوم از خود بیگانه شدن را به این شکل تعبیر میکنم مجموعه کوشش هایی که خویشتن و ذهن وی انجام می دهد تا تضادهای بین خود و امیالش را از بین ببرد  همین طور خویشتنی که میکوشد تضادهای بین خود و اطرافیانی که با او در ارتباط هستند را از بین ببرد کوشش در نادیده گرفتن تضادهایی که من با انها درگیرم در صورت استمرار تضادهارا محو نمیکند بلکه "من"  را محو میکند این روند محو کردن "من" فرایندش از خویشتن بیگانه شدن است.

پروفسور مجتبى صدريا

 

نشست زن و سفر / نگار علیزاده

عنوان نشست " زن و سفر " تاریخ ۱۴اسفند ماه ساعت ۱۸:۳۰الی ۲۰:۳۰ ما انسانها قادریم یکبار زنده بودنمان را زندگی کنیم، به همان میزان قادر هستیم با ساختن ارتباطات انسانی، خود را درمعرض یادگیری و شنیدن تجارب زندگی دیگران قرار بدهیم. امروزه سفر کردن به عنوان راهی برای تجربه کردن وجود انسانی‌مان (زن و مرد) و کشف زوایای پیدا و ‌پنهان آن در ارتباط با دیگران در سطح وسیع مطرح است. در این راستا نشستی را تدارک دیده‌ایم تا صحبت‌های خانم نگار علیزاده را بشنویم . نگار علیزاده می‌خواهد برایمان تجربه‌اش را در مورد‌ تاثیر سفر در زندگی و اینکه چگونه توانسته با به کارگیری خلاقیتش، راههایی برای کسب درآمد در سفر بسازد را بگوید . لطفا جهت حضورتان با شماره های زیر هماهنگ فرمایید. ۰۲۱-۲۲۲۸۶۱۶۱

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

سیستم مدیریت و رهبری در سازمان‌ها

شما آدم‌های ارزشمندی هستید و کارهای بزرگی کردید که جای تشکر زیادی دارد.
در هر بحران سرمایه‌داری دو اتفاق می‌افتد:
1. تحول فن‌آوری، رشد فناوری
2. تحول مدیریت
موضوع مورد بحث، تحول اساسی است که امروز در تئوری مدیریت رخ داده است. این تفکر که ما «باید» دانش و شناختی که داریم را با کلام «باید» بیان کنیم، مربوط به دوره قبلی شناخت بوده است. در دوره جدید، جایگاه مدیر تغییر یافته است. دو مفهوم در مباحث مدیریت وجود دارد:
یکی مفهوم قدرت و دیگری مفهوم نفوذ
تمام برنامه‌های آموزش مدیریت، بویژه در طی 50 الی 60 سال گذشته، در راستای افزایش قدرت مدیر بوده است. این نوع از آموزش پایان یافته است. امروز مدیر به فردی گفته می‌شود که از نفوذ برخوردار است. و نفوذ در واقع به معنی آن است که تمامی کسانیکه با وی کار می‌کنند با کمال میل، رفتار، اندیشه، گفتار او را بپذیرند.
رخداد امروز یک تحول در واقعیت جهانی محسوب می‌شود، این تحول صرفا به جامعه ما ربطی ندارد. بحران سرمایه‌داری امروز، جهانی است. از همین رو بود که رشته‌ای به نام «اقتصاد سیاسی» شکل گرفت که در آن مسئله رفاه اجتماعی در اولویت بود. رفاه اجتماعی در واقع جایی است که مسائل اجتماعی مانند بیکاری مسئله دولت و مدیران اقتصادی است و از آنجا که از هزینه‌های آن آگاهند، برای رفع آن تلاش می‌کنند. در این بینش جدید مدیریت سرمایه، یک جایگاه بوجود آمده و آن مربی‌گری است. وظیفه مربی در واقع کمک به حل مسئله بنگاه از طریق یافتن عناصر پاسخ توسط افراد همکار است تا عنصر موجود در خودشان فعال شود. در سرمایه‌داری جدید، اصل بر آن است که بنگاه و نیروهایش همگی با هم رشد کنند.

بیشتر

مؤسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

روز از نو زندگی از نو

در قرن بیستم عمده اندیشه‌ها این بود که رؤیا مال فرداهای دور است، امروز باور در این است که رؤیای امروزم مهمه و می‌توانم زندگی‌اش کنم و رویای فردام مهمه و می‌توانم زندگی‌اش کنم و این اهمیت رؤیای امروز و رؤیای فردا در این است که زندگی کردن هر یک از رویاهای امروز و فردا که زندگی می کنیم برای ما رضایت‌مندی می‌آفریند و این رضایت‌مندی‌ها هسته مرکزی خوشبختی در زندگی است.

بیشتر

جلسات تئوری دوره‌ی عکاسی مقدماتی و نیمه پیشرفته‌ی ترم تابستان در موسسه فرهنگی پویا، امروز به پایان رسید و از هفته آینده، جلسات عملی در فضای باز و برای دو جلسه، اجرا خواهد شد. در این مدت، هنرجویان با تاریخچه‌ی عکاسی و چگونگی پیدایش و پیشرفت آن و همچنین ساختار دوربین های عکاسی از بدو اختراع تا کنون و چگونگی فرایند ثبت عکس از طریق دوربین عکاسی آشنا شده و توانستند از نحوه‌ی صحیح گرفتن دوربین در دست تا تکنیک‌های مختلف عکاسی را تجربه کرده و بیاموزند.
در جلسات عملی نیز، علاوه بر تکرار و تمرین مباحث آموخته شده، به یادگیری تکنیکهای دیگر عکاسی پرداخته و عکاسی در کنار دیگر دوستان هنرجوی خود را تجربه خواهند کرد.
خوشحالم که باز هم این شانس را داشتم تا از طریق موسسه فرهنگی پویا، با هنرجویان جدیدی آشنا شده و بتوانم آنچه را که روزی استادی به من آموخته را به آنها بیاموزم و از این طریق روح و جسم خودم را مملو از حال خوب کنم.
مجتبی صالح

بیشتر