محافظه‌کاران در دام خود

 

آقای دومینیک گریو از لحاظ ظاهری لاغراندام است ولی با نگاهی عمیق بر سر مواضعش استوار.

آقای گریو عضو محافظه‌کار مجلس انگلستان و طرفدار اتحادیه اروپاست. چنین گرایشی در حزب محافظه‌کار حکم خیانت دارد و اعضای حزب می‌کوشند تا از طریق نفوذ در پایگاه اجتماعی محل انتخاباتی آقای گریو آزادی فکر و عمل وی را سلب کنند و جلوی بیان یک کلام طرفدار اتحادیه اروپا را در درون حزب، مجلس و اطراف آن بگیرند.

واقعیت این است که در درون حزب محافظه‌کار و سیاستمداران محافظه‌کار مخالفت با اتحادیه اروپا به یک معیار اید‌ئولوژی تبدیل شده که محافظه‌کارترین محافظه‌کاران تمام کوشش‌شان را می‌کنند تا امکان بروز یک نظر طرفدار اتحادیه اروپا را خفه کنند.

برخی از بزرگان حزب محافظه‌کار منجمله آقای «کیرس پاتن» می‌گوید: «بدنه حزب خیلی ضداروپایی‌تر است تا رهبران آن.» مخالفت با اتحادیه اروپا تا آنجا رفته که حتی با یک وحدت گمرکی بین انگلستان و اتحادیه اروپا مخالفت می‌شود، چون چنین وحدتی از قدرت مذاکراتی انگلستان خواهد کاست.

مساله اینجاست که رهبران حزب به قدری اتحادیه اروپا را منفی معرفی کرده‌اند که اگر اعتلاف گمرکی بین انگلستان و اتحادیه اروپا شکل گیرد این خطر وجود دارد که بازهم تعداد بیشتری از اعضای بدنه حزب آن را ترک کنند، مساله‌ای که باعث شده است قدیمی‌ها و رهبران حزب بگویند با اتحادیه اروپا بجنگیم تا وحدت حزب را حفظ کنیم؛ منطقی که آقای دومینیک گریو با آن موافق نیست و به همین علت علیه‌اش دامنه فعالیت زیاد است.

Modjtaba.sadria@yahoo.co.uk

 

لینک روزنامه جهان صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *